#NajważniejszeWrócić. Szczególnie z wędrówek po górskich szlakach

Szanowni Państwo,

Członkowie Małopolskiej Organizacji Turystycznej

#NajważniejszeWrócić. Szczególnie z wędrówek po górskich szlakach.

Był czwartek, 22 sierpnia 2019 r., wczesne popołudnie, na tatrzańskich szlakach tłumy. W kolejce, aby wejść na Giewont stało kilkaset osób... Nad Tatrami przechodziła gwałtowna burza, w kopułę Giewontu uderzyły liczne pioruny..., ratownicy TOPR niezwłocznie rozpoczęli akcję ratunkową. Rok po tamtych tragicznych wydarzeniach, w których 4 osoby zginęły, a ponad 150 zostało rannych, Małopolska Organizacja Turystyczna prezentuje pierwszy odcinek serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić.

Małopolska Organizacja Turystyczna od lat konsekwentnie promuje małopolskie góry, a teraz razem z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym - TOPR podejmujemy niezwykle ważny temat edukacji o bezpieczeństwie w górach. W pierwszym odcinku serii dowiemy się m.in. na co zwraca uwagę, przed wyjściem w góry, Zastępca Naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Edward Lichota.

Pierwszy odcinek serii #NajważniejszeWrócić: https://www.youtube.com/watch?v=3_ka2_dpDxY&t=10s

Kolejne odcinki, premierowo prezentować będziemy w kolejne piątki o godz. 12.00.

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić  dostępne będą na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: http://bit.ly/YouTubeMOT

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!". Partnerami akcji są Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Województwo Małopolskie.

 

Źródło wiadomości: Małopolska Organizacja Turystyczna

Tagi